قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک در گفتگو با معدن‌نامه مطرح کرد


1400/11/24

 قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک در گقتگو با معدن‌نامه مطرح کرد:
 
 به دنبال ایجاد بازار جدید در عرصه تعمیرات ماشین‌آلات سنگین جاده‌ای هستیم
 

علی قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک در خصوص این مجتمع در گفتگو با معدن‌نامه عنوان کرد: این مجتمع دارای فضای ۴ هزار متری است که ۳۵۰ متر آن فضای اداری مجتمع است و ۶۵۰ متر مسقف، سوله این مجتمع خواهد بود. این مجتمع با سرمایه بیش از ده میلیاردی، به تعداد بیش از ۲۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و حدود ۱۰۰ نفر اشتغالزایی غیر مستقیم ایجاد کرده است. افتتاح این مجتمع، نخستین گام بلند در راستای سراسری شدن شرکت چند وجهی فولاد لجستیک است.
مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک با اشاره به اهداف بلندمدت این شرکت تشریح کرد: مجتمع فنی ماشین‌آلات سنگین با هدف ایجاد زیرساخت مناسب جهت حمل جاده‌ای مواد اولیه به منزله تحقق تولید ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن محصولات فولادی ایجاد شده است که مجتمع فنی ماشین‌آلات سنگین در همین راستا به بهره برداری رسید.
قبادی عنوان کرد: با توجه به اینکه در افق ۱۴۱۰ مهم ترین مبحث حمل و نقل و لجستیک، باید شرایط حمل و نقل و جابجایی مواد اولیه و محصول فراهم شود تا شرکت های صنعتی همچون فولاد خوزستان با مشکلی در این خصوص مواجه نشوند. هرچند که در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی بعد از انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی در کشور کسب شده است.
وی اعلام کرد: خطوط ریلی کشور پیش از آغاز انقلاب اسلامی، چهار هزار و ۵۷۵ کیلومتر بود و حالا به حدود ۱۲ هزار کیلومتر افزایش یافته است و همچنین حوزه حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز شاهد افزایش تعداد این ناوگان به بیش از ۷۰۰ هزار دستگاه هستیم به انضمام اینکه ظرفیت بنادر تجاری کشور هم به میزان یک هزار و ۲۰۰ درصد طی این مدت رشد داشته است.

موفقیتهای پیاپی با حمایت‌های ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان
مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک به عملکرد شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: هرچند که طی دوسال اخیر شاهد شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از این بیماری بودیم اما شرکت چند وجهی فولاد لجستیک، بهترین عملکرد خود طی ۱۰ سال اخیر را داشت به‌طوریکه موفق به جابه‌جایی و ثبت بهترین رکوردهای حمل و نقل مواد اولیه بودیم و با برنامه‌ریزی و ایجاد بستر مناسب در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی و سامان‌دهی پایانه شرکت، به رشد ۳۳۰ درصدی در زمینه سوددهی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل نیز دست یافتیم. بعلاوه اینکه زیان مالی پنج میلیارد ریالی در پایان سال ۱۳۹۹ به سوددهی بیش از ۸۰ میلیارد ریال تا پایان دی ماه سال جاری اصلاح شده است که حمایتهای امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان در تمام این موفقیتها و همچنین افتتاح مجتمع فنی ماشین آلات سنگین شرکت ملموس و قابل قدردانی بوده است. در حال حاضر بیشترین میزان آماده به کاری واگن‌ها و ماشین‌آلات ملکی در شرکت چند وجهی فولاد لجستیک به ثبت رسیده است.  ضمن اینکه آماده به کاری ناوگان جاده‌ای شرکت، از هفتاد درصد در پایان سال گذشته به بیش از ۹۴ درصد در سال جاری افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: امروز شاهد افتتاح این مجتمع با هدف افزایش آماده به کاری ناوگان جاده‌ای کشور و جلوگیری از خروج سرمایه‌های شرکت و انجام سرویس‌های منظم هستیم. همچنین این مجتمع تنها نمایندگی شرکت آریا دیزل در استان خوزستان است و ما می‌توانیم از طریق ارائه خدمات پس از فروش به سایر ناوگان‌های کشور، به درآمدزایی خوبی در این زمینه دست یابیم.
قبادی خاطرنشان کرد: دفتر مرکزی شرکت چند وجهی فولاد لجستیک به شهر اهواز بازگردانده شده است و موفقیت‌های پی‌درپی این مجموعه با به کارگیری نیروهای ارزشمند بومی که اکثرا از فرزندان بازنشستگان زحمتکش شرکت فولاد خوزستان بوده‌اند، به ثبت رسیده است.
وی در آخر تاکید کرد: یکی از اهداف مهم ایجاد مجتمع فنی ماشین‌آلات سنگین در شرکت چند وجهی فولاد لجستیک، وجود یک تعمیرگاه تخصصی و همچنین مجتمع فنی، جزو اهداف اصلی ما در مجموعه بوده است و به دنبال ایجاد بازار جدید در عرصه تعمیرات ماشین‌آلات سنگین جاده‌ای هستیم. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.