پیام تبریک جناب مهندس رویائی مدیرعامل شرکت فولاد لجستیک به مناسبت روز حمل و نقل

1399/9/26

در تاریخ تحولات صنعت حمل و نقل در کشور، روزهای سرنوشت سازی بوده اند که نقشی تعیین کننده در انسجام شبکه حمل و نقل داشته اند و 26 آذرماه سال 1361، از شمار چنین روزهایی است. در این روز و در بحبوحه جنگ تحمیلی، حدود یکصد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی کشور، در انتظار تخلیه بار بود و بروز بحران ناشی از اتمام ذخیره کالاهای اساسی در کشور، تهدید کشتی های منتظر از سوی عراق و نیز شمول بیمه های جنگی، نگرانی هایی را برای مسئولان فراهم آورده بود. در همین روزها، رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی رحمه الله در پیامی تاریخی، کامیونداران کشور را به مشارکت در تخلیه هر چه سریع تر کشتی ها فراخواندند.

به دنبال فرمان تاریخی حضرت امام خمینی رحمه الله مبنی بر تخلیه کشتی های منتظر در بندرهای جنوبی کشور، ایران زمین شاهد بسیج عمومی کامیون داران گردید و صحنه های کم نظیری از فداکاری، ایثار و تلاش شبانه روزی به ثبت رسید و این روز را در تاریخ کشور در یادها ماندگار ساخت. پانزده سال پس از زمان صدور فرمان حضرت امام رحمه الله، به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و در جهت آگاهی اقشار مختلف مردم از نقش و جایگاه والای شبکه گسترده حمل و نقل کشوری، در سال 1376 از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، 26 آذر به عنوان «روز حمل و نقل» شناخته شد.
در جهان امروز، نبض توسعه اقتصادی و پویایی افراد در زندگی شهری و روستایی،در دستان ارزشمند فعالان عرصه حمل و نقل عمومی می تپد و قطعاً تمامی خدمتگزاران این عرصه به خوبی آگاه هستند که مسیر توسعه و پیشرفت،همواره با فراز و فرودهایی همراه است؛اما هدف والای ما،آنچنان که در اساسنامه های اتحادیه و سازمان های حمل و نقل همگانی کشور نیز دیده شده،تلاش برای ارائه خدمات مناسب به مردم شریف ایران اسلامی در هر صنفی می باشد. لذا 26  آذرماه را که به عنوان روز حمل و نقل و  به پاس خدمات طاقت فرسای ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل کشور، نامگذاری شده را به همه همکاران عزیزم در شرکت معظم فولاد لجستیک تبریک عرض کرده و امید است با همکاری، هماهنگی و دلسوزی بر همه مشکلات سازمان فائق آمده و در کنار هم از نام سازمان صیانت نماییم.

احمد رویایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.