کاربرد و نقش نرم افزار BPMS در منابع انسانی

فرآیندهای گوناگونی در واحد منابع انسانی وجود دارند که برای الکترونیکی کردن و خودکارسازی آن‌ها باید از نرم‌افزار BPMS استفاده کرد.
⬅ سیستم bpms یا مدیریت فرآیندها، نرم‌افزاری تخصصی برای تعریف فرآیند‌های گوناگون و خودکارسازی آن‌ها است.
⬅ می‌توان گفت نرم‌افزار مدیریت فرآیند BPMS تنها می‌تواند فرایندهایی را طراحی و خودکارسازی کند که قابل پیش‌بینی هستند و تکرار می‌شوند.
مثل دریافت و ثبت رزومه، درخواست مرخصی، درخواست اضافه‌کاری و… .
⬅ باید توجه داشت که نرم‌افزار BPMS مکمل نرم‌‌افزارهای منابع انسانی و مدیریت کارکنان است، نه جایگزینی برای آن‌ها.
🎯 برخی از کاربردهای استفاده از نرم‌افزار BPMS در کنار نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی عبارتند از:
✅ دریافت رزومه و بررسی آن برای استخدام
به کمک BPMS در کنار نرم‌افزارهای منابع انسانی، می‌توانید فرم‌های گوناگونی را برای دریافت رزومه و یا وارد کردن رزومه در سامانه‌های اتوماسیون، طراحی و استفاده کنید. با این کار، افرادی که می‌خواهند در سازمان شما استخدام شوند، به سادگی رزومه خود را در قالب یک فرم ساختاریافته در سیستم شما به ثبت می‌رسانند.
✅ نظارت بر عملکرد کارکنان و ارزیابی آن
به کمک سیستم BPMS در کنار نرم‌افزارهای مدیریت کارکنان و منابع انسانی، کسب‌وکارها می‌توانند به راحتی فرایند نظارت بر عملکرد کارکنان را آسان کنند.
✅ مدیریت قراردادها و حقوق کارکنان
سازمان‌ها به کمک BPMS، می‌توانند فرایندی را در سیستم منابع انسانی خود تعریف کنند که در آن، با وارد کردن مقادیر اطلاعاتی خاصی، حقوق کارکنان به طور خودکار محاسبه شود.
✅ مدیریت حضور و غیاب کارکنان در سازمان
به کمک BPMS می‌توان فرآیندی را تعریف کرد که در آن به صورت روزانه، فهرست کسانی که در شرکت حضور دارند و یا غیبت دارند را تهیه کرد و بعد از آن در محاسبه حقوق و یا نظارت بر عملکرد کارکنان استفاده کرد.
✅ ثبت و مدیریت درخواست‌های کارمندان
کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از BPMS، درخواست‌های کارکنان خود را در قالب فرم‌های اطلاعاتی به ثبت برسانند و در سامانه اتوماسیون به جریان بیندازند و در اختیار واحد منابع انسانی و مدیریت کارکنان قرار دهند، کارمندان هم می‌توانند به صورت لحظه‌ای وضعیت درخواست‌های خود را پیگیری کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *